Makedonya'da Kaliteli Eğitim
Üniversite İmkanları Makedonya Eğitim Merkezi iş birliği ile

 

Yüksek nitelikli akademik personel
Başarılı Öğrencilere burs
Yüksek lisans ve doktora programı
Yüksek teknolojik donanımlı sınıflar
Yüksek standartlarda laboratuarlar
Zengin Kütüphane
Kablosuz İnternet hizmeti
Makul yıllık ücretler
Hazırlık derslerinde hızlı pratik öğretim
Renkli Kampus yaşamı
Çeşitli sosyal aktiviteler
Öğrenci kulüpleri
İsteğe bağlı yurt olanakları
Hazırlık eğitiminden sonra üniversite bünyesinde bölüm değiştirme
Özgür eleştirel üretici ve yenilikçi düşünceye sahip bireyler yetiştirmek
Üretilen bilginin insana ve çevreye duyarlı ve faydalı bireyler yetiştirmek
Hizmet sektörü ile sanayi kuruluşları ilişkilerini projelerle güçlendirerek faydalı olmak
Ulusal ve küresel sorunlara bireysel çözüm yollarını araştırmalarını sağlamak

Makedonya Eğitim Merkezi iş birliği ile Makedonya üniversiteleri tüm imkanlarını sergilemekte ayrıca Akademik, öğretim, araştırma, uygulama, yayın faaliyetlerinde öğrenciye destek olmak

 

Makedonya eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz...

Makedonya Eğitim hizmetleri sunan danışmanlığımız birinci amaç olarak öğrencileri doğru bilgilendirmeyi kendisine hedef edinmiştir. Her öğrencinin ayrı ayrı Makedonya eğitimi hakkında en doğru şekilde bilgilenmesini sağlayan danışmanlığımız diğer görevlerini şu şekilde sınıflandırabiliriz;

Makedonya'da eğitim için öğrenciden istenen belgeleri hazırlayan öğrencinin bu belgeleri hazırlama aşamasında an ve an yanında oluyoruz.

Askerlik problemi söz konusu olan erkek öğrenci adaylarının askerlikle alakalı tecil işlemlerini yerine getirmek için öğrenci ile beraber işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Öğrencilerin arzu ettikleri üniversitelere yerleşmeleri ve kabulü için gerekli olan tüm belgeleri hazırlıyoruz.

Öğrencinin eğitiminin onaylanması öncesi ve onaylanması sonrasında ki tüm aşamalarda yanında oluyoruz, görevlerimiz belli bir zaman dilimini kapsamamaktadır. Onay  öncesi ve sonrasında ki işlerin ve işlemlerin bizzat takipçisi oluyoruz.

Dilimizde yazılmış olan ve Makedonya yetkili makamlarınca Makedonca yazılması gereken bu belgelerin Makedonca diline çevirisini gerçekleştiriyoruz.

Makedon hükumeti ve yetkili kurumlar tarafından istenen noter onaylı belgelerin noter onayını gerçekleştiriyoruz.

Öğrencinin Makedonya'da eğitim görebilmesi için gerekli olan onay için Makedonya Dış İşleri Bakanlığı'ndan gerekli onayı alıyoruz.

Sonra ki aşamada ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciye verilemesi gereken onayı alıyoruz.

Öğrenciden üniversite tarafından istenmiş olan ve kabul için gerekli olan belgeleri üniversiteye teslim ediyoruz.

Bu işlem sonrasında sıra geliyor öğrencinin kabul aşamasına, bu kabul aşamasında öğrencinin üniversiteye kabulü için gerekli olan tüm takibi yapıyoruz.

Eğitim görmek istediği üniversite tarafından kabul gören öğrenciye üniversite tarafından gönderilen belgeleri alarak ulaştırıyoruz.

Üniversiteye kabulü sağlanmış olan öğrencinin vize işlemlerini gerçekleştirmeye başlıyoruz.  Vize alınması için gerekli işlemleri yaparak öğrencinin vize almasını ağlıyoruz.

Öğrencinin Makedonya'ya ulaşımı için gerekli olan yol hazırlığını yapmaya başlıyoruz, sorunsuz bir ulaşım için tüm hazırlıklar tamamlanınca, ve ulaşım gerçekleşince bir diğer görevimiz olarak öğrenciyi Makedonya'da karşılıyoruz.

 

Barınma noktasında da öğrenciyi yalnız bırakmıyoruz ve onun bu eğitimi esnasında kalacağı yurda yerleşimini sağlıyoruz. Eğer öğrenci özel yurt talebini bize iletirse özel yurda yerleşimini sağlıyoruz.

Öğrenci Makedonya'da ki barınma tercihini bir evde kalmayı isteyerek de iletebilir, öğrencinin arzusu dahilinde bir eve onun yerleşmesini sağlıyoruz.

Makedonya'da ki eğitimine öğrenciyi bir hazırlık sınıfına kayıt ettirerek başlatıyoruz.

Eğitim başlangıcında öğrencinin tabi tutulduğu dil sınavına girmesini sağlıyoruz.

Öğrenci bu dil sınavı öncesinde uluslar arası geçerliliği olan bir dil belgesi almış ise bunu üniversiteye sunuyoruz ve öğrencinin muafiyetini sağlıyoruz.

Makedonya'da ikamet etmeye başlayan öğrenciden resmi belgeler istenecekti, oturma izni, sağlık sigortası,polis kaydı,öğrenci kimliği gibi çok sayıda çeşitliliği olan bu belgelerin teminini sağlıyoruz.

Makedonya'da eğitim görmeye başlayan öğrenciye Milli Eğitim Bakanlığı'nca bir öğrenci kimlik kartı verilmesi gerekmektedir bu kimliğin alınmasını sağlıyoruz.

Hizmetlerimiz bu ülkenin yabancısı olan öğrencimize her alanda yanında olarak onun tek başına olmadığını hissettirmekle devam ediyor.

Günlük hayatın yabancılığı içerisinde olan öğrencinin bu adaptasyonunu sağlamakla da yalından ilgiliyiz.

Velilerimiz bizden öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede ki notlarını başarılarını da isteyebilir, onlara bu hizmeti posta, telefon ve internet yolu ile ulaştırabiliriz.

Makedonya'da öğrenci farklı dillerde öğrenmek isteyebilir. İstediği alanda ki dil kursunu öğrenci için araştırıp kaydını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim gördüğü bölüm ve dersler ile alakalı olarak kişisel başarısını artırmak isteyen öğrenciye bu başarısının artması için gerekli olan her türlü kurs ve özel ders katkısında bulunuyoruz.

Doğru bilgilerle donatılmış bir şekilde öğrenciyi Makedonya'ya gönderme çabası içerisinde olan danışmanlık şirketimizin öğrencinin bu eğitim kararı düşüncesi ile bize geldiği o andan itibaren sürekli olarak yanındayız. Danışmanlık hizmetlerimiz bu eğitimin gerek öncesi gerek sonrası aşamasında ki tüm işlemlerini yerine getirmektir.