Makedonya Üniversiteleri Eğitim Dili

Makedonya Eğitim Dili

 

http://www.evolllution.com/wp-content/uploads/2013/08/Non-Trad-Student-BestPhotoStudio.jpg

Makedonya’da üniversite okurken farklı dillerde eğitim alma şansını da kullanabilirsiniz. İsterseniz dünyanın en geçerli dili olan İngilizceyi tercih edebilirsiniz. İsterseniz de, İngilizceye sahibim farklı bir dilde eğitim alayım diyerek Makedonca dilinde okuyabilirsiniz. Bunların dışında ana dilimizde yani Türkçe eğitim alabilir veya Arnavutça eğitim veren okulları seçebilirsiniz. Makedonya Eğitim dili ve pek çok konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim merkezi çalışanlarından yardım alabilirsiniz. Üniversiteleri ve bölümler hakkında ya da hangi dilde eğitim almanızın sizin geleceğinize katkısı bulunacağı konusunda uzman danışmanlarımız ile daha doğru tercihler yapabilirsiniz.

Makedonya’da Arnavutça eğitim veren tek okul Tetova ( Totavo ) Üniversitesi’dir. Bunun dışında ülkenin kendi dili olan Makedonca eğitim veren okullara bakacak olursak; Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Manastır (Bitola) Kliment Ohrid Üniversitesi ve Goce Delcev Üniversitesidir.

http://www.thehindu.com/multimedia/dynamic/01448/06_EPBS_ST_STEPHEN_1448048e.jpg

 

Türkçe itim görmek sizin için daha iyi olacak ise o zaman Makedonya’da Uluslararası Struga Üniversitesi, Makedonya Mit Üniversitesi ve Üsküp Kiril Metodi Üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

Uluslararası şirketlerde iş bulmak ve İngilizce avantajını kullanmak istiyorsanız da o zaman Esra Film Akademisi, Üsküp Amerikan Koleji ve Makedonya Üsküp Fon Üniversitesi, Üsküp Turizm Üniversitesi ve Tetova (Kalkandelen) Üniversitesi, Güneydoğu Avrupa Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi ile Makedonya Mit Üniversitelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Makedonya üniversitelerinde eğitim almak için başvuru ve kayıt işlemlerinizi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi temsilcileri sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce Eğitim Verilen Üniversiteler

1- Esra film akademisi, Üsküp Amerikan Üniversitesi, Makedonya Üsküp Fon Üniversitesi, Üsküp turizm üniversitesi, Tetova (KAlkandelen) Üniversitesi, Güneydoğu Avrupa üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, MAkedonya Mit üniversitesi

 

Makedonca Eğitim Veren Üniversiteler

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Manastır (Bitola) Kliment Ohrid Üniversitesi, Goce Delcev Üniversitesi,

Türkçe eğitim veren üniversiteler

Uluslararası Struga Üniversitesi, Makedonya Mit Üniversitesi, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Üsküp Turizm Üniversitesi, Makedonya Üsküp Fon Üniversitesi,

Arnavutça eğitim verilen üniversiteler

Tetova(Tetovo) Devlet üniversitesi