Makedonya Eğitim Dili

http://classroom.synonym.com/DM-Resize/photos.demandstudios.com/getty/article/50/56/dv740020.jpg?w=600&h=600&keep_ratio=1
Dünyanın en iyi üniversitelerine sahip olan Makedonya’da üniversite okumak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Hayalinize en uygun şartlarda eğitim alabilir ve ülkenin en iyi akademisyenlerinden dersler alabilirsiniz. Makedonya eğitim dili kayıt olacağınız üniversiteye göre değişim göstermektedir. Özellikle İngilizce eğitim almak istiyorsanız ya da Türkçe eğitim fırsatlarından yararlanmak amacınız varsa ona uygun üniversitelere kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ülkede İngilizce ve Türkçe dışında, Makedonca ve Arnavutça eğitim veren üniversiteler de bulunmaktadır.
Tüm dünyada geçerli eğitim dili olan İngilizcenizi geliştirmek niyetindeyseniz o zaman Esra Film Akademisi, Üsküp Amerikan Koleji, Makedonya Üsküp Fon Üniversitesi, Üsküp Turizm Üniversitesi ve Tetova (Kalkandelen) Üniversitesi, Güneydoğu Avrupa Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi ile Makedonya Mit Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilir ve uluslararası düzeyde, kaliteli, çağdaş ve bilimsel bir eğitim alabilirsiniz.
http://education-portal.com/cimages/multimages/16/student-debt.jpg
Mezun olduğunuzda size mavi diplomalar verecek olan üniversiteler içinde Türkçe eğitim alabileceğiniz okullar ise; Uluslararası Struga Üniversitesi, Makedonya Mit Üniversitesi ve Üsküp Kiril Metodi Üniversiteleridir.
Tetota (Tetovo) Üniversitesi Arnavutça eğitim veriyorken, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Manastır (Bitola) Kliment Ohrid Üniversitesi ve Goce Delcev Üniversiteleri de Makedonca eğitim vermektedirler.
Hangi dilde eğitim alırsanız alın, uluslararası düzeydeki mavi diplomanız her ülkede geçerli olacaktır. Aynı zamanda YÖK denkliği de olan üniversiteler sayesinde ülkemizde de kolaylıkla iş bulabilecek ve geleceğinizi dilediğiniz gibi planlama şansına sahip olacaksınız.

  1. İngilizce Eğitim Verilen Üniversiteler
    1. Esra film akademisi, Üsküp Amerikan Üniversitesi, Makedonya Üsküp Fon Üniversitesi, Üsküp turizm üniversitesi, Tetova (KAlkandelen) Üniversitesi, Güneydoğu Avrupa üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, MAkedonya Mit üniversitesi

 

  1. Makedonca Eğitim Veren Üniversiteler
  2. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Manastır (Bitola) Kliment Ohrid Üniversitesi, Goce Delcev Üniversitesi,
  3. Türkçe eğitim veren üniversiteler
  4. Uluslararası Struga Üniversitesi, Makedonya Mit Üniversitesi, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Üsküp Turizm Üniversitesi, Makedonya Üsküp Fon Üniversitesi,
  5. Arnavutça eğitim verilen üniversiteler
  6. Tetova(Tetovo) Devlet üniversitesi